Týden nejn s (pra)rodiči na školní zahradě

Podařilo se nám přizvat ke spolupráci všechny členy z jednotlivých kategorií v rámci tzv. akční skupiny. Setkání se zúčastnili zaměstnanci školy, rodiče s dětmi i další rodinní příslušníci. Pozvání k účasti navíc přijali i zástupci Českého zahrádkářského svazu.

Naším společným cílem bylo především rozšíření současných bylinkových záhonků, pro využití v naší školní kuchyni. Výsev a výsadba zeleniny, která umožní dětem lépe vnímat původ potravin. Založení okrasného záhonku, který bude sloužit nejen pro potěchu našich očí, ale i k určování druhů rostlin.

Děti si ze společného setkání odnesly vlastní budoucí rostlinky (o které teď doma s rodiči pečují), voňavé pytlíčky se sušenými bylinkami (s kterými teď usínají), ale především spoustu prožitků a úsměv na tváři (s kterým jde vždycky všechno lépe).

Díky podpoře a spolupráci všech malých i velkých zahradníků, se nám podařilo všechny naše cíle naplnit. V rámci zahradní dílničky jsme měli možnost společně vytvářet, neformálně sdílet své zkušenosti a náměty na další aktivity v rámci plnění programu Skutečně zdravé školy.