Tvarohová pomazánka s ředkvičkami

Děti s p. učitelkami pravidelně připravují různé pomazánky - tentokrát to byla pomazánka "ředkvičková". Aby všichni věděli, co se do pomazánky dává, pojmenovali si všichni společně nejen veškeré suroviny, ale také náčiní, které je k přípravě pomazánky třeba. A pak už se děti pustily do díla. Nastrouhaly ředkvičky, které smíchaly s tvarohem. Na kostičky nakrájely na tvrdo uvařené vajíčko, které do pomazánky vmíchaly. Nakonec si pomazánku namazaly na grahamovou bagetku a ozdobily řeřichou, kterou samy vypěstovaly.