TVAROHOVÁ POMAZÁNKA S MUNGO KLÍČKY, aneb seznámení s novou dobrotou na třídě Myšky

26. 2. 2020
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Jednoho únorového dopoledne se nám při svačince na servírovacím vozíku objevil kromě jídla a pití i krásný dopis od paní vedoucí školní jídelny. Byl to nafocený recept tvarohové pomazánky s mungo klíčky. Děti v naší třídě nemají téměř žádný problém s ochutnáváním pomazánek podle nových receptur. Fotografie jim udělaly radost, ale z nich jsme nepoznali, co to jsou mungo klíčky. Ještě, že jsou zajímavé zdroje informací na internetu. Tak jsme zjistili, že mungo jsou fazole a hned mne napadla kratinká pohádka: jak jednou jedna fazolka jménem mungo spadla do vody, začala klíčit, lidé klíček ochutnali, velice jim zachutnal, dodal jim do těla vitamíny, minerály, kyselinu listovou a vlákninu a od té doby se klíčky mungo používají v kuchyni.

Dne: 26.2.2020

Zpracovala: Bc. Michaela Vavřinová

TVAROHOVÁ POMAZÁNKA S MUNGO KLÍČKY, aneb seznámení s novou dobrotou na třídě Myšky 1TVAROHOVÁ POMAZÁNKA S MUNGO KLÍČKY, aneb seznámení s novou dobrotou na třídě Myšky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací