Třída Chobotniček na návštěvě na farmě

10. 11. 2023

V jednom z posledních pěkných podzimních dnů se naše věkošské Chobotničky vydaly navštívit farmu rodiny Pourových v Hradci Králové.

Naši cestu jsme započali jízdou autobusem č. 13 směr Rusek. Od autobusu jsme došli až do samotného zázemí hospodářství. Po cestě jsme obdivovali spoustu zemědělských strojů, traktorů, balíků slámy. Prohlédli jsme si, jak se skladuje potrava pro kravičky.

Nejprve naše nožky zamířili směrem ke kravínu a teletníku. Děti se tak mohly seznámit s živými kravičkami a jejich telátky, poznat jejich vůni, jak vypadají, co jedí, jak je potřeba se o ně starat. Měly jsme to štěstí, že jsme spatřily i telátka, která byla na světě pouze několik dní.

Naše trasa pokračovala do jízdárny, kde jsme obdivovali další zvířecí kamarády – koníky. Pozorovaly jsme je, jak se pasou v ohradě, a poté jsme se šli podívat na hříbátka a poníky do stájí. Děti si mohly zvířátka pohladit, což byl skutečný zážitek.

Výlet na farmu se vydařil a rozhodně jsme zde s dětmi nebyli naposledy. Rádi bychom se opět zastavili v místní mlékárně U Josefa, na jejíž návštěvu se těšíme zase příště.

Třída Chobotniček na návštěvě na farmě 1Třída Chobotniček na návštěvě na farmě 1Třída Chobotniček na návštěvě na farmě 1