Tradice v MŠ Malšice

22. 1. 2020

Co se u nás dělo v období adventu? Měli jsme to opravdu nabyté. Od vánočních příprav až po setkávání se s blízkými i naprosto cizými lidmi.

Vlastně to už začalo Svatomartinským průvodem, pečením makových rohlíčků a tvořením lucerniček pro svatomartinský průvod. Čas pro společné povídání a setkání s rodiči. Pak nás navštívil Mikuláš s opravdu velkou družinou. Tou byli žáci 9. třídy naší Základní školy. To už je u nás také taková tradice a my se jen můžeme divit, že ti velcí habáni chodili nedávno do naší mateřinky. Pak už to v naší školce krásně vonělo při pečení cukroví, vyzkoušeli jsme si známé i neznámé vánoční zvyky. Podle solení cibulových slupek má být měsíc květen a červen deštivý. Tak si to pamatujte a uvidíme, jak se to splní. Vánoční příběh o narození Krista jsme prožili dramatizací legendy. Pozvali jsme naše blízké na vánoční cukroví, které jsme upekli a přitom jsme si i vyrobili vánoční svícny nebo jiné vánoční ozdoby a společně si zazpívali. Nezdobili jsme jen náš stromeček, ale i stromky pro naše kamarády z lesa. A protože o Vánocích je čas na povídání si o mezilidských vztazích, tak jsme se snažili i dětem ukázat, že můžeme potěšit i úplně neznámé lidi, kteří už třeba nikoho nemají. Vyrobili jsme keramické andílky, zabalili tácky s cukrovím a s koledou na rtech jsme zazvonili u chaloupek, kde víme, že je někdo, koho můžeme potěšit. Úsměv i slzičky dojetí nám byli poděkováním za naší návštěvu. Poslední den před vánočními prázdninami jsme si uspořádali slavnostní tabuli, a pak už na nás čekali dárky. 

Hodně štěstí a zdraví do nového roku 2020 Vám přeje MŠ Malšice

Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1Tradice v MŠ Malšice 1
Zpět na výpis