TOULAVÝ AUTOBUS ZAMÍŘIL NA VYSOČINU

23. 9. 2017

V naší školičce, která se stává místem sdílení zkušeností, již proběhlo několik setkání pedagogů MŠ v rámci různých projektů. Zavítaly k nám nejen „Toulavé autobusy“ z Pravy, Vysočiny či Olomoucka, ale své zkušenosti sdílíme i v rámci projektu S mrkvičkou na zkušenou, jejímž realizátorem je SSEV Pavučina Praha. Také nyní spolupracujeme v rámci MAP ORP Žďár nad Sázavou na organizaci vzdělávacích seminářů pro učitelky MŠ s tématy vzdělávání dětí venku, přírodní zahrady, ekopsychologie či zdravé životosprávy,

Pedagogy z Prahy zajímalo především, jak dlouho trvá vybudovat přírodní zahradu, péče o ni, jak používat výpěstky ve stravování dětí, a jak nastavit environmentální vzdělávání dětí v MŠ tak, aby vše bylo přirozené. A to bylo to, co jsme mohli v rámci sdílení zkušeností předat. Že na počátku bylo odhodlání všech vrátit se zpět k tomu, co nám nabízí příroda, chuť a plán zbořit zajeté koleje, inspirace těch, kteří byli na počátku a vtažení širších komunit do našeho plánu. Zapojili jsme naši obec, rodiče i partnery, např. spolky a firmy, a naše nadšení se přeneslo na všechny ostatní. Dnes se můžeme hrdě hlásit k tomu, že jsme zařízení s environmentálním vzděláváním a ekologickými přístupy. Je za námi skoro desetiletá cesta, a programy, do kterých jsme se v nedávné době zapojili – Eko-školky a Skutečně zdravá školka – budou jakousi střechou a garantem, že tato cesta je správná.