Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc

10. 2. 2024

V únoru nás čekalo téma "Každý má své povolání, práci čili zaměstnání" Ve školce máme paní kuchařku, kterou máme rádi a ona má ráda nás. S dětmi jsme se domluvili, že ji překvapíme, zahrajeme si na kuchtíky a připravíme na oplátku oběd my.  Paní kuchařka náš nápad s radostí uvítala :-). Po svačince jsme si s dětmi v kuchyni nafasovali suroviny a dali se společeně do práce. Nejdříve jsme umíchali těsto, poté speciálním válečkem těsto rozváleli na plech. Ostatní kamarádi mezitím krájeli suroviny (papriku, rajřata, žampiony apod.), strouhali sýr.  Těsto jsme natřeli rajčatovou šťávou a pokládali na něj suroviny, které si  děti na pizzu v kuchyni vybraly (šunka, sýr, cibule, paprika, rajčata, žampiony, sýr). Společnými silami jsme takto přiravili tři plechy. Tím se  naše práce pomalu blížila ke konci. Společně jsme poklidili jídelnu. Plechy předali panií kuchařce, protože s dětmi víme, že troubě se musíme vyhýbyt a že kuchyň je království paní kuchařky. 

Ve třídě na nás čekala pravá "pizzová masáž" z knížky "Říkanky ze školky pro kluky a holky" děti si vzájemně masírovaly záda za doprovodu motivační říkanky o přípravě pizzy. Když jsme se masáž naučili, tak jsme zavolali paní kuchařku a namasírovali i ji :-) Po masáži děti čekala vycházka a paní kuchařka mezitím pizzu upekla, Nás po procházcě přivítala provoněná školka a na stole naše společné dílo "pravá školková pizza" 

V naší školce pracujme s kartami ctností. Tento týden jsme pracovali  s kartou ctností "Pracovitost" ale také jsme tam poznali další ctnosti, ktéré už známe Samostatnst a Vytrvalost. Děti nás příjmeně překvapili, jak dokáží samostatně krájet a strouhat. Vytrvalost projevili v tom, že vydržely až do konce a ještě pomohly se závěrečným úklidem. S dětmi jsme se přesvědčili o tom, že společně zvládneme víc než sami a jak pěkné je si pomáhat :-)

Společný oběd nám všem velmi chutnal, byl to krásný den. A my se už teď těšíme, co si vymyslíme příště :-)

Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1Ten umí to a ten zas tohle a dohromady uděláme moc 1
Zpět na výpis