SZŠ II. třída „ Žabky“ činnosti během září – leden 2020/2021

V měsíci září jsme společně s dětmi vyráběli zdravou tvarohovou pomazánku, kterou jsme ozdobili čerstvou pažitkou z naší zahrádky v Mš. Poté jsme namazali pomazánku na čerstvě upečený domácí chleba, který jsme pekli v domácí pekárně. V říjnu k tématu „ Ovoce“ děti vyráběly jablkové pyré. Měly také možnost porovnat chuť koupené jablkové přesnídávky a pyré z čerstvých jablek. Dětem více chutnalo pyré z čerstvých jablíček. S blížícím se svátkem „ Halloween“ jsme s dětmi v listopadu pekli výborné dýňové perníčky. Zúčastnili jsem se soutěže :“ O největší česnekovou palici“ . A zasadili s ostatními třídami na česnekový záhon několik stroužků česneku. Denně chodíme s dětmi pozorovat, jak česnek krásně roste. Už teď se těšíme, jak ho budeme moci ochutnat! A aby nebyla soutěž jen o sadbě česneku, připravila naše třída pohoštění v podobě  jednohubek z česnekové pomazánky. V období zimy se děti učí, jak je důležité jíst zdravě. A proto jsme společně vyrobily v měsíci lednu zdravé mlsání v podobě mysli tyčinek. Využili jsem dobroty, které běžně používáme na výrobu vánočního cukroví ( oříšky, hrozinky, mysli, slunečnicové semínka, chia semínka,kokos, med a trochu másla). Dětem moc chutnaly !!!

SZŠ II. třída  „ Žabky“   činnosti během září – leden 2020/2021 1SZŠ II. třída  „ Žabky“   činnosti během září – leden 2020/2021 1SZŠ II. třída  „ Žabky“   činnosti během září – leden 2020/2021 1SZŠ II. třída  „ Žabky“   činnosti během září – leden 2020/2021 1SZŠ II. třída  „ Žabky“   činnosti během září – leden 2020/2021 1SZŠ II. třída  „ Žabky“   činnosti během září – leden 2020/2021 1