Svačinky v Mateřské škole

Koncem dubna jsme se zúčastnili on-line konference „Jak na zdravé svačinky v mateřské škole“. Během května jsme už zavedli některé zmíněné tipy. Zaměřili jsme se na to, aby dopolední svačinka byla nutričně výživná a dětem, které nesnídají, dodala dostatek živin a energie. Také jsme začali používat tvaroh, ovoce a zeleninu od farmářů. Již dříve jsme používali suché plody jako chia semínka, slunečnicová semínka nebo mandle, ale nyní se více zaměřujeme na jejich kvalitu a kupujeme od firem, které vyrábí a produkují tyto potraviny s ověřeným původem bez chemických dochucovadel, barviv, škodlivých „éček“ a umělých sladidel. Stejně tak kvalitně se snažíme vybírat dodavatele zeleniny a ovoce a mléčných výrobků.

Nově také dětem jednou týdně pečeme domácí moučníky a omezili jsme nákup těch průmyslově zpracovaných.

V plánu máme audit školní jídelny a na základě jeho výsledku budeme v inovacích pokračovat.