Stříbrný certifikát

Stříbrný certifikát - Skutečně zdravá škola!!!

Když jsme vstupovali do projektu Skutečně zdravá škola, neměli jsme ani tušení, jak nás tento projekt strhne. Po prvním úspěchu, dosažení bronzového certifikátu jsme už věděli, že když jsme došli až sem, proč to nezkusit ještě kousek dál. Kritéria pro získání dalšího, stříbrného certifikátu už byla vcelku náročná a bylo třeba zapojit opravdu všechny. Vytvořili jsme plán podpory zdravého stravování, zajistili jsme, aby se žáci v pracovních činnostech seznamovali s pěstováním plodin ekologicky šetrným způsobem, ve spolupráci se školní jídelnou monitorujeme zbytky jídla a zjišťujeme, že zkvalitněním prezentace i složení se množství nesnězeného a vráceného jídla snižuje. Za poslední rok jsme navázali spolupráci s místními chovateli, pořádali jsme farmářské trhy a otevřeli novou školní zahradu. Za všechnu tu vynaloženou námahu a snahu jsme ve čtvrtek 25. května slavnostně převzali Stříbrný certifikát z rukou pana Václavíka, ředitele projektu Skutečně zdravá škola.

Tohoto ocenění si velmi vážíme a doufáme, že se nám podaří kritéria nejen dále naplňovat, ale také posouvat k obhajobě stříbrného certifikátu, případně získání zlatého. Získání stříbrného certifikátu je pro nás významným úspěchem, který ocenil veškeré úsilí a iniciativu, kterou škola do kvalitního a zdravého stravování dává. Závěrem patří také poděkování všem, kteří se na získání certifikátu podíleli. Především našim kuchařům v kuchyni v čele s paní vedoucí stravování Z.Václavíkovou a koordinátorce projektu Mgr. H.Halodové.

Mgr. Karel Moric,

Stříbrný certifikát 1