Štědrý den nanečisto

20. 12. 2023

Každým rokem pořádáme v naší mš "školkový" Štědrý den. Stejně tomu bylo i letos. V průběhu prosince jsme si vyráběli vánoční výzdobu. Naši nejmenší školkáčci například tvořili ozdoby ze slaného těsta. Školku jsme si tedy vánočně vyzdobili, slavnostně jsme se oblékli a poprosili jsme rodiče, aby nám přispěli něčím zdravým k mlsání. Po společném zpívání koled u stromečku měla každá třída svůj zajímavý program. Přibližovali jsme si vánoční zvyky a tradice. Mimo jiné jsme například krájeli jablíčka a se zavázanýma očima jsme testovali naše chuťové buňky a porovnávali chuť čerstvých jablíček a křížal. Po vánoční nadílce a pohrání si s novými hračkami nám naše paní kuchařky připravily výborný vánoční oběd.