Sněhuláčci z datlové pasty

3. 2. 2023

Čekaly jsme s dětmi až nám pořádně nasněží, aby jsme mohly postavit sněhuláka. Když začne za oknem školky sněžit, hned pospícháme ven, ale nenapadne tolik, aby to stačilo na sněhuláka. Schovaly jsme si jeden krásný nápad na sněhuláčky z datlové pasty z adventního kalendáře Skutečně zdravé školy pro všechny případy. Děti se pustily do modelování, a taky ochutnávání kuliček, naskládaly je na sebe od největší po nejmenší, a místo ve sněhu obalily kouličky v kokosu. Přidaly jsme ještě oči a knoflíky ze slunečnicových semínek, pak taky čepičku, ruce a pořádný nos z mandličky a sněhulák byl na světě. Navíc byl moc dobrý, takže svoje sněhuláčky děti snědly rovnou ke svačince. Některé děti ochutnaly datlovou pastu vůbec poprvé, tak měly možnost poznat novou chuť vyzrálého sušeného ovoce, a mnozí se daly na jejím objevování záležet.

Sněhuláčci z datlové pasty 1Sněhuláčci z datlové pasty 1Sněhuláčci z datlové pasty 1Sněhuláčci z datlové pasty 1Sněhuláčci z datlové pasty 1Sněhuláčci z datlové pasty 1Sněhuláčci z datlové pasty 1