Skvělý recept na koka sušenky - MŠ Kajlovec

Ingredience: 100g mletého kokosu, 120 g mouky hladké, 120 g mouky celozrnné, 120 g cukr moučka,

špetka soli, 3 lžíce kakaa, 220 g změklého másla, 1 vajíčko, plechy, pečící papír, lžičku, vidličku a čisté ruce

V raním kruhu jsme si jako motivaci zahráli hru- „Řekni, co tě napadá?“- z čeho se pečou sušenky, kde se bere mouka, kakao, kokos apod., dále děti ochutnaly Koka sušenky koupené. Po upečení, měly děti možnost ochutnat sušenky námi upečené a porovnat jejich chuť. Vždy pokrmy, které si vyrobíme sami s láskou a z oblíbených surovin, musí chutnat a jsou i zdravější než ty zakoupené.

Nejprve jsem dbala na hygienu rukou. Děti postupně sypaly mouku, kokos, cukr, kakao a špetku soli do mísy. Přidaly máslo a vejce. Já / jako pedagog/ jsem v rukavicích uhnětla nelepivé těsto, z něhož si děti malou lžičkou ukrajovaly. Z kousíčků těsta vykoulely kuličky, které skládaly na plech, pěkně jednu kuličku vedle druhé. Kuličky se poté opatrně rozmáčknou vidličkou. Takto připravené plechy jsem vkládala do rozpálené trouby na 180 C a nechala asi 15 min. péct.

Děti si na sušenkách velice pochutnaly, opravdu se povedly.

A protože nám naše paní kuchařky v kuchyni vaří skutečně zdravou stravu, jako poděkování, jsme jim poslali krabičku našich sušenek! Dobrou chuť.

Skvělý recept na koka sušenky - MŠ Kajlovec 1Skvělý recept na koka sušenky - MŠ Kajlovec 1Skvělý recept na koka sušenky - MŠ Kajlovec 1Skvělý recept na koka sušenky - MŠ Kajlovec 1