Skutečně zdravé bonbony

13. 10. 2021

Když se v naší školce řeklo, že si místo těch lákavě vypadajících a sladkých bonbonů, které děti tak rády dostávají, uděláme vlastní zdravé bonbony, ne jedno dítě se zatvářilo překvapeně. Avšak naše děti jsou zvídavé a rády něco vyrábějí a kuchtí, tak se do toho pustily. Pozorovaly, jak směs na plotně bublá a přemýšlely, jak asi bonbony budou chutnat.

Po vychladnutí jsme směs nalili na plech a dali zchladit. Děti se netrpělivě chodily ptát, zda už to bude. Až konečně nastal ten dlouho očekávaný okamžik – první ochutnání. Ze začátku panovala nedůvěra, následovalo opatrné ochutnání a… spokojené výrazy dětí, které se po bonbonu olizovaly až za ušima.