Skutečně zdravá školka - podzimní zahrádka

Děti pozorovaly zrající rajčata a papriky na školní zahradě v naší zeleninové zahrádce, také navštívily školní kuchyni a besedovaly s paní kuchařkou o přípravě jídel.

Poté ve třídě zkoumaly tvar, barvu, vůni a chuť ovoce a zeleniny doneseného z vlastních zahrad, bádaly, co se skrývá uvnitř jablka, hrušky, švestky, rajčete a papriky - porovnávaly velikost, množství a tvar pecek, jader, semen.

Semena papriky jsme si uschovali pro pokus, zda nám z jich na jaře vyrostou nové keříky papriky.