Školní zahrádka PRO Pastelku

25. 5. 2023

V rámci projektu Skutečně zdravá škola jsme založili SPOLEK rodičů, učitelů, zástupců školního stravování a vedení školy. První setkání proběhlo na zahradě školy, kdy jsme společnými silami postavili 4 záhony v přední části zahrady a osázeli jsme je BYLINKAMI, JAHODAMI a ZELENINOU. Zasadili jsme také keříky RYBÍZU a MALINY. Naši školní zahrádku stráží skřítek ZAHRADNÍČEK, kterého děti oblékli do jarního kabátku. Děti si sami připravily i svačinku - KEDLUBNOVOU a ŘEDKVIČKOVOU pomazánku a namazané TOASTÍKY ozdobily zeleninou. Věříme, že školní ZAHRÁDKA bude místem, o které děti budou rády pečovat a budou moci pozorovat, jak dozrávají jahůdky, jak ze sazeničky vyroste kedluben nebo rajčátko, budou poznávat, jak voní bylinky.

Poděkovaní patří všem rodičům a všem z Pastelky, kteří nás podpořili a pomohli nám. Přispěli nejen svým časem, ale i sazeničkami nebo ovocnými keříky, které přinesli a v neposlední řadě svými krásnými nápady :) Těšíme se na příští setkání!