Školní zahrada ve Žďáru nad Orlicí

Naše školní zahrada

Na naší zahradě máme různé bylinky a rostliny. Na bylinkovém záhoně roste např. máta, libeček, majoránka, bazalka, pažitka, tymián či levandule. Letošní rok na jaře jsme si naši zahrádku rozšířili ještě o další rostlinky. Třeba o červenou řepu nebo ředkvičky. V rohu zahrady se nám bujně rozrůstají 3 dýně Hokkaido a vedle plotu nám rostou sazenice malin. Naši kamarádi ze školky nám pomohli zasázet rostlinku, které se říká „ačokča“. Už se všichni těšíme na úrodu na podzim, kde si společně ochutnáme naše výpěstky. A že nám úroda v létě neporoste? Kdepak! Budeme naši školní zahradu pravidelně zalévat i přes prázdniny.

Žáci 5. ročníku základní školy Žďár nad Orlicí