Sklízíme plody naší zahrady

28. 6. 2021
Mateřská škola, Třesovice

Na zahradě MŠ jsme si postupně s dětmi a svépomocí vybudovaly vyvýšené záhony, bylinkovou zahrádku, zeleninové pařníčky apod. Letos "po zmrzlých" jsme s dětmi vysadily saláty, kedlub, papriky, rajčátka, bylinky, hrášky, ředkvičky a mnoho jiného. Společně se o zeleninku staráme - plejeme, zaléváme, pozorujeme a kontrolujeme....a tedy jsme se i setkaly s problémy, se kterými se potýká mnoho zahradníků. Jeden z velkých problémů a nepřátel zahradníků se nazývá "slimáci" ...a právě ti nám zbaštili hrášky, papriky i ředkvičky. Uličníci. Salát jsme ale zachránily. To děti ocenily zvlášť, protože již dobře vědí, že vlastnoručně vypěstovaný, opečovávaný a zpracovaný salát chutná 100x více, než ten z obchodu, za kterým není vidět ten kus lidské práce a péče. A takový salát z "domácí školní" zahrádky, opravdu chutná nejlépe.