Šípkový čaj s rakytníkovými plody

Říjen je měsíc plný barevných listů, ale také zralých podzimních plodů. Můžeme sbírat žaludy, bukvice, jeřabiny a spoustu jiných plodů. My jsme z nasbíraných šípků uvařili šípkový čaj, který jsme dochutili šťávou z rakytníkových plodů a šťávou z citrónu. Některé děti se tak s rakytníkem setkaly poprvé. Děti, čaj  postupně ochutnávaly a i přes jeho kyselou chuť si chtěly přidávat. Tak snad jsme udělali něco pro zdraví a dětem degustátorům se bude od teď rýma vyhýbat.