SEVERSKÉ ZEMĚ

Severské státy

Země polární záře. I tak by se dalo nazvat téma týdne, kdy se děti dozvídaly mnoho nového o těchto státech. Téma bylo propojeno se školní jídelnou, kdy nám paní kuchařky každý den připravily něco zdravého a chutného, typického pro tyto země. Dozvídali jsme se mnoho nového, učili jsme se novým vlajkám a každý den byly připraveny činnosti vztahující se k těmto zemím. Děti se naučily tanec Grandiosa. Víte, že pizza Grandiosa je norské národní jídlo a dokonce jí servírují jako štědrovečerní věčeři? A kdybyste poskládali na sebe všechny krabice od pizz Grandiosa, které se v Norsku sní během jednoho dne, měli byste věž velikosti Sněžky.

Týden byl veselý, plný zajímavých činností a zábavy, děti si ho užily a chutnalo jim všechno, co nám paní kuchařky uvařily.

SEVERSKÉ ZEMĚ 1SEVERSKÉ ZEMĚ 1SEVERSKÉ ZEMĚ 1SEVERSKÉ ZEMĚ 1