Seminář Sladký život bez cukru

Ve středu 16. ledna jsme odstartovali celoškolní kampaň zaměřenou na nadměrné užívání cukru.  Díky spolupráci s Mgr. Andreou Hruškovou, koordinátorkou a lektorkou programu Skutečně zdravá škola jsme uspořádali velmi úspěšnou akci s názvem Sladký život bez cukru. Jednalo se  již o druhý seminář s ochutnávkou určený rodičům, které zajímá téma zdravé výživy a chtějí podpořit naše snažení za lepší stravování dětí. Cílem setkání bylo seznámit se s tím, jak nadbytek cukru škodí lidskému organismu a tomu dětskému zvláště, jak zamezit jeho nadužívání a čím v dětském jídelníčku nahradit tolik oblíbené cukrovinky. Lektorka všechny účastníky semináře nadchla nejen vynikajícími a lákavě vypadajícími sladkostmi, které obsahují jen zlomek cukru oproti těm kupovaným, ale také zasvěceným výkladem a hlavně cennými radami. Navíc všem dokázala, že příprava chutných a našemu zdraví dokonce prospěšných dezertů a svačinek nemusí být časově ani finančně náročná.  Je skvělé,  že čím dál víc rodičů si uvědomuje, jaký vliv má to, co jíme, na naše zdraví a že jsou připraveni stravovací návyky svých rodin měnit.

Následovat bude několik dalších kroků, v jejichž úspěch díky našemu přesvědčení a podpoře mnoha rodičů věříme:

• ve škole přestaneme používat sladkosti jako odměnu pro žáky,
  • domluvíme se s rodiči, aby zamezili nošení sladkostí do školy (z naší mateřské školky máme již několikaletou zkušenost, že narozeniny se dají slavit i bez bonbonů, lízátek a kupovaných sladkostí),
  • budeme vzdělávat děti, aby si uvědomovaly jak negativně předávkovávání cukrem působí na jejich zdraví v krátkodobém i dlouhodobém horizontu,
  • nabídneme pomoc a poradíme, jak nad "sladkostmi" vyzrát.

Tak nám prosím držte palce, o výsledky se s vámi určitě podělíme.

Seminář Sladký život bez cukru 1Seminář Sladký život bez cukru 1Seminář Sladký život bez cukru 1Seminář Sladký život bez cukru 1