Sejdeme se u stolu

6. 10. 2021
Mateřská škola Krátká, Kopřivnice

Pojďme jíst chutně a hlavně zdravě. To je myšlenka, která nás všechny ve školce inspirovala k uspořádání prvního ročníku zdravé degustační akce s názvem Sejdeme se u stolu. Na ochutnávkových stolech se nám sešlo neuvěřitelných 36 druhů zdravých jídel a jejich receptů, například na výborné pomazánky, voňavé buchty, krémovou polévku, lívance, ovocné i luštěninové saláty nebo domácí limonády, čaje a mošty, které připravili rodiče, paní kuchařky z naší MŠ a děti s učitelkami na třídách.

Ke zdravé stravě nesmí chybět ani zdravá mysl a zdravé tělo, a proto na děti čekaly stanoviště s úkoly. Aby získaly upomínkový odznak musely zdolat překážkovou dráhu, správně složit puzzle, třídit ovoce a zeleninu, sesbírat rozsypaná jablíčka a vyrobit ovocný špíz. 

Celá akce byla úspěšná a všichni jsme si z akce donesli domů spoustu zážitků a nějakou novou zdravou inspiraci pro vaření. 

A díky této akce jsme splnili veškerá kritéria programu a získali jsme bronzový certifikát. :) 

Sejdeme se u stolu 1Sejdeme se u stolu 1Sejdeme se u stolu 1Sejdeme se u stolu 1Sejdeme se u stolu 1Sejdeme se u stolu 1Sejdeme se u stolu 1Sejdeme se u stolu 1
Zpět na výpis