Sdílíme naši zahradu

17. 6. 2017

Tentokrát jsme na naší zahradě uvítali děti z MŠ Polnička. Tato návštěva se podařila zrealizovat díky projektu MAP Žďár nad Sázavou, ve kterém jsme v našem mikroregionu zapojeni. Jednou z oblastí jsou komunitní akce, sdílení zkušeností, ale i nabídky vzdělávacích aktivit v určité lokalitě.

Naše školka se hlásí k otevřené a komunitní škole a rádi sdílíme☺. Proto pro nás není na obtíž přivítat na naší zahradě seniory, rodiče i další mateřské školy. Děti z Polničky se u nás naučily uvařit si kotlíkový čaj z bylin, plodů a jedlých květů, které na naší zahradě našly. Průvodci jim byly naše děti, které svou zahradu znají "jako své boty". Do čaje použily šalvěj, meduňku, mátu, kopřivu a také zahradní a lesní jahody, které již dozrávají. Z květů jsme použili sedmikrásky. Čaj jsme osladili medem a byl výborný. Poté děti procházely hmatovou stezkou, krmily našeho králíka Dupíka a leguánku Flikču, ohryzky z jablka nakrmily kalifornské žížaly, relaxovaly v síťové houpačce a zachraňovaly hlemýždě zahradního coby šneka, kterého nosily na šnečkovník. Zkrátka - dopoledne u nás na zahradě si všichni užili.