Sdílíme naši zahradu

17. 6. 2017
Školička Kamarád Nové Veselí

Tentokrát jsme na naší zahradě uvítali děti z MŠ Polnička. Tato návštěva se podařila zrealizovat díky projektu MAP Žďár nad Sázavou, ve kterém jsme v našem mikroregionu zapojeni. Jednou z oblastí jsou komunitní akce, sdílení zkušeností, ale i nabídky vzdělávacích aktivit v určité lokalitě.

Naše školka se hlásí k otevřené a komunitní škole a rádi sdílíme☺. Proto pro nás není na obtíž přivítat na naší zahradě seniory, rodiče i další mateřské školy. Děti z Polničky se u nás naučily uvařit si kotlíkový čaj z bylin, plodů a jedlých květů, které na naší zahradě našly. Průvodci jim byly naše děti, které svou zahradu znají "jako své boty". Do čaje použily šalvěj, meduňku, mátu, kopřivu a také zahradní a lesní jahody, které již dozrávají. Z květů jsme použili sedmikrásky. Čaj jsme osladili medem a byl výborný. Poté děti procházely hmatovou stezkou, krmily našeho králíka Dupíka a leguánku Flikču, ohryzky z jablka nakrmily kalifornské žížaly, relaxovaly v síťové houpačce a zachraňovaly hlemýždě zahradního coby šneka, kterého nosily na šnečkovník. Zkrátka - dopoledne u nás na zahradě si všichni užili.

Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1Sdílíme naši zahradu 1
Zpět na výpis