Salátový týden

19. 5. 2022

Zelenina je to též, listová, jak uhádneš. Kdo si není příliš jistý - ze salátu jíme listy. Zelené jsou, křupavé, chutné, zdravé, voňavé. A že není salát jako salát... o tom si povídáme celý tento týden, který máme "salátový" nejen ve školní jídelně. Zajímavý je i název, protože původ slova salát je odvozen od toho, že je něco solené. Saláty jsou pokrmy, které se skládají většinou ze zeleniny a dalších různorodých ingrediencí. Základní surovinou většiny receptů jsou různé druhy listových salátů, které se stejně dobře dají použít jako předkrm, příloha nebo také hlavní chod. A o salátech jsme si nejen povídali, ale také jsme si je ukazovali, ochutnávali, připravovali na mnoho způsobů a některé druhy jsme si i zasadili na školní zahradě.