Řeřicha aneb zdravé jarní svačinky budou

23. 3. 2022
MŠ BÍLÁ

Ve středu se děti seznámily se setím řeřichy, kterou si po vyklíčení dáme na chleba a sníme jí ke svačině.
Děti si osobně vyzkoušely jak připravit semínku dobré místo na klíčení. Vzali jsme si nádobu bez děr a dali do ní piliny. Děti piliny krásně rukama udusaly a prolily to celé vlažnou vodou. Celé to vyskládaly kuchyňskými papírovými utěrkami, které nám pomohou udržet řeřichu čistou až poroste.  Nakonec každé dítě dostalo do ruky pár seminék, špetičkou je rozsypaly do nádoby s pilinami a kuchyňskými ubrousky. Nádobu se semínky jsme dali na stůl u okna, jen ať mají pořádné světlo a teplo.
Teď už jenpočkat, než to vyklíčí.