ŘEDKVIČKOVÝ POKUS

Ředkvičkový pokus

V únorovém videohovoru s farmářkou Lindou se předškolní třída „Čmeláci“ nechala zlákat k ředkvičkovému pokusu. Měli jsme k dispozici přehled vhodných a nevhodných dnů k výsevu ( v kořenové a v listové dny ). Logický úsudek dětí zněl: „Budeme jíst ředkvičky, až si je samy vypěstujeme – to jsou ty kulaté kořínky, semínka zasetá v kořenový den budou pro nás lepší“.

Ke konci března jsme zaseli v kořenový a pak (pro porovnání) i v listový den. A jak už to tak bývá, chybami se člověk učí…….oseli jsme záhonky ve stínu a v dosahu slimáků, úroda žádná ani na jednom z nich….Svůj omyl jsme rychle napravili a na slunný zeleninový vyvýšený záhonek jsme v další vhodný kořenový den, tentokrát začátkem května, zaseli opět ředkvičky. Pravidelně jsme je chránili před slimáky, sice bylo potřeba je více zalévat, ale  pěkně jsme si na nich v červnu pochutnali.

ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1ŘEDKVIČKOVÝ POKUS 1
Zpět na výpis