Rajská jenom z rajčat

18. 1. 2022
Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice, okres Svitavy

ZDRAVÁ RAJSKÁ POLÉVKA

Osmé vařeníčko jsme oslavili zdravou polévkou. Děti si vybraly rajskou polévku. Celá polévka se připravovala pouze z čerstvých rajčat a na zahuštění jsme použili uvařenou a rozmixovanou mrkev.

Děti si nejdříve oloupaly spařená rajčátka, která vložily do hrnce a daly vařit společně s kořením. Mezitím, co se polévka vařila, se škrábaly mrkvičky. Po uvaření rajčátek jsme z hrnce vyndali koření a rozmixovali polévku. Na zahuštění jsme použili již zmíněné mrkvové pyré. Polévka byla tak lahodná a sladká od mrkvičky, že se už nemusela vůbec dochucovat.

Děti si několikrát přidaly. Příště vaříme čočkovou polévku. Opět na přání dětí.