Psí a kočičí pečení

19. 4. 2021
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

Na konci měsíce dubna zahrála třída Koťátek všem dětem divadelní představení „Jak pejsek s kočičkou pekli dort“. Protože se všem pohádka líbila, navrhli jsme dětem, že bychom si mohli také upéci dortíky, ale takové, aby měl každý jeden jenom pro sebe. Děti s radostí souhlasily.

Druhý den se děti již od rána pustily do práce. Krájely jablka, strouhaly jablka, rozmačkávaly banán, míchaly těsto, plnily formičky na muffiny.

Zatím, co si děti užívaly jarního sluníčka a pobytu na čerstvém vzduchu, paní kuchařka nám muffiny upekla.

Odpolední svačiny se děti nemohly dočkat. Před samotnou konzumací si děti dle svého přání a chutě ozdobily dortíky umíchaným tvarohem, džemem, malinami, borůvkami, mandlemi, skořicí, kokosem apod.

To byla dobrota! A ani nás po ní nebolelo bříško!

Recept na zdravé muffiny

2 větší banány, 2 větší jablka

40 dkg mletých ovesných vloček

2 lžíce kakaa

3 vejce

třtinový cukr, příp. med, javorový, čekankový sirup

1 tvaroh, ovoce, oříšky na ozdobu

Rozmačkáme banány, nastrouháme oloupaná jablka, promícháme s ostatními ingrediencemi. Plníme do formiček. Pečeme ve vyhřáté troubě při 175 °C asi 15 minut. Zdobíme dle přání.

Dobrou chuť!

Psí a kočičí pečení 1Psí a kočičí pečení 1Psí a kočičí pečení 1Psí a kočičí pečení 1Psí a kočičí pečení 1Psí a kočičí pečení 1