První jablíčko z naší jablůňky

14. 10. 2017 proběhla v MŠ Jakubčovice ve spolupráci s místními zahrádkáři akce Zahradní slavnost. Zahrádkáři dětem předvedli, jakou zeleninou se jim podařilo na zahrádkách vypěstovat, vysvětlili dětem, co všechno je nutno udělat, aby z malého semínka vyrostl tak krásný plod, plný ovoce a vitamínů. Na školní zahradě pak dětem názorně předvedli, jak se sadí stromy – jabloně. Dvě jablůňky byly k radosti všech na školní zahradu zasazeny.

Zahrádkáři nám vysvětlili, jak se máme o jablůňky starat. To znamená nejen jabloně polívat, ale také se o ně zajímat, jak se jim daří, radovat se z každé nové větvičky, či lístečku.

Naše jablůňky s námi strávily první rok a dne 20. 9. 2018 nám dala jedna z nich ochutnat své první jablíčko. Jablíčko jsme si prohlédli, přivoněli k němu, rozkrájeli tak, aby bylo vidět, zda-li má krásnou hvězdu a následně všichni kousek ochutnali. Nezapomněli jsme poděkovat nejen našim milým zahrádkářům, ale také naší jablůňce. Uvidíme, co nám daruje zase za rok……

MŠ Hradec nad Moravicí - odloučené pracoviště Jakubčovice

První jablíčko z naší jablůňky 1První jablíčko z naší jablůňky 1