PROJEKT UKRAJINA V JAKUBČOVICÍCH

PROJEKT UKRAJINA

Ráno jsme s dětmi, v centru domácnosti, upekli ukrajinské houstičky a udělali holubičky míru v ukrajinských barvách.

Nejdříve si děti prohlédly ukrajinskou vlajku. Některé děti o situaci na Ukrajině věděly, jiné ne. Nechaly jsme je mluvit a podpořily informaci od rodičů, že páni prezidenti udělají všechno pro to, aby se válka nedostala také k nám. O tom, že nikdo nemá právo brát lidem jejich domov, jejich zem… Prohlédli jsme si naše holubičky mír a vysvětlili si jejich symboliku.

Promluvili jsme si také o tom sbírce, která v naší školce proběhla, o tom, že je potřeba lidem pomáhat….

Pak už jsme se zaměřili na barvy a význam vlajky. Pšenice a nebe. Polovina dětí se proměnila v pšenici, druhá v zemědělce. Následovala dramatizace „Než vyroste klásek pšenice“

Zemědělci pak svou pšenici odvezli do mlýna, kde jsme z pšenice umleli mouku. Poté následovala ochutnávka ukrajinských houstiček.

PROJEKT UKRAJINA V JAKUBČOVICÍCH 1