PROJEKT UKRAJINA TŘÍDA MEDVĚDŮ

Ve středu 9.3. jsme věnovali den dnes tolik diskutovanému státu Ukrajina. Děti se seznámily se státní vlajkou, kterou si v rámci asociace také nakreslily, navlékaly korálky v barvě ukrajinské vlajky a seznámily se s lidovým tancem „Hopák“, který jsme si společně zatančili. Na závěr děti shlédly dramatizaci ukrajinské pohádky „O slepici, která snášela zlaté vejce“. Samozřejmě nechyběla ani podpora naší školní jídelny, která si na tento den připravila ukrajinský jídelníček.

Také ve třídě Žabiček nemohla uniknout informace o situaci na Ukrajině. Na tuto zemi jsme se podívali z jiné úhlu, naučili jsme se pozdrav, zjistili, jakou má tato země krásnou přírodu, co rádi jí apod. Barvy státní vlajky se prolínaly celým dnem, nejen v našem oblečení, ale také při společných hrách.

I třída nejstarších dětí Medvědi se seznámili s ukrajinskou vlajkou, ukrajinskou stravou a dalšími typickými znaky tohoto státu. Primární nebylo samozřejmě to, že si budeme dětem povídat o současné situaci v Ukrajině, ale šlo hlavně o to, aby děti pochopily, že je Ukrajina stát jako každý jiný, jen mají zvyklosti a tradice odlišné od ostatních. Aby uměly zpracovat ten příliv nepříznivých zpráv, co se ně chrlí ze všech stran. Vždyť ty naše malé děti vědí už tak hodně, a přece jen potřebují naše láskyplné vedení v tomto obrovském světě.