Projekt Chutě a vůně jedlé zahrady Školičky Kamarád

7. 9. 2023

SZŠ a společnost LIDL v červnu opět vyhlásili grantovou podporu pro školy s cílem pomoci nejen mateřským, ale i základním a středním školám  v přebudování jejich zahrad na místa pro edukaci, polytechnické a praktické dovednosti, pro pěstování a zpracovávání úrody v třídním vaření, ale i školním stravování a v neposlední řadě v místo pro komunitní setkávání, k prožívání společných oslav, prožitků a radosti na školních zahradách☺.

Mezi vybranými a podpořenými projekty byla i naše školička, která díky grantové podpoře bude moci rozšířit své záměry ve využití zahrady. Jelikož projekt bude realizován v časovém úseku jednoho roku, je na místě rozdělit si jej do etap. Do obrázků jsme vložili vizualizace, na čem bychom chtěli zapracovat. Již od června velmi intenzivně pracujeme na publicitě projektu, která je velmi důležitou, a vlastně i nezbytnou částí projektu.

Publicitu jsme zajistili na několika úrovních. Ta lokální byla informace v Novoveselském zpravodaji na straně 12, kde jsme sdíleli celý projekt v našem mikroregionu. Širší publicitu pak zajistily naše webové stránky https://ms.noveveseli.cz/aktuality/aktualita/907-projekt-chute-a-vune-jedle-zahrady-skolicky-kamarad a sociální sítě Facebook.

Aktuálně chystáme prezentaci projektu na panelech do vestibulu školičky. Hlavní částí projektu totiž bude sobotní společná akce našich rodinek. Tu plánujeme 14.10. 2023 a rádi bychom na této akci zasadili, přebudovali či přeorganizovali zahradu dle plánu projektu. Rodinky budou v pracovních týmech realizovat záhon na obiloviny, cihlový záhon, hmyzí domek z palet, nářaďový organizér, vysazovat byliny a další...

Běží i anketa na našem webu, zda už rodiče (především ti noví) o projektu slyšeli. Podpoříme to informacemi na školičkové schůzce všech rodičů k organizaci a plánům v tomto školním roce.

Souběžně s publicitou projektu jsme spustili další dílčí část projektu, a to je nákup nářadí a vybavení, které budeme potřebovat při pracích na zahradě. V tomto jsme oslovili lokálního dodavatele. Dřevěný mobiliář, který podpoří komunitní aktivity naší školičky, se bude vyrábět přes zimu, instalovat na jaře a bude ho také vyrábět místní řemeslník (knihobudka a komunitní lavička u paty jírovce☺).

Jak v projektu pokračujeme a jak se nám daří vás budeme zase informovat aktuálně☺.