Přivítání nových dětí u farmářů - MŠ Bohučovice

Jako správní farmáří v Bohučovicích jsme nový školní rok začali pracovně. Sklidili jsme naši bramborovou úrodu. Do práce jsme hned zapojili nové děti. Úroda byla překvapivě veliká, i když jsme sadili na naší zahradě v menším vyvýšeném záhonu. Zopakovali jsme si při práci oblíbené lidové písničky a básničku O bramboře, aby nám šla práce rychle od ruky. Bylo třeba uklidit natě do komposteru a nechat prooranou hlínu odpočívat. A teď už je jen přemyšlet co s bohatou úrodou. Jsme Skutečně zdravá škola, tak se nabízí jen zdravé recepty. Vrhli jsme se do zdravé verze bramborových placků, které se dělali bez použití tuku. Využili jsme náš sklizený česnek ze zahrádky a pažitku. Placičky se dětem povedly a ochutnat dostali také rodiče, určitě ocenili práci jejich dětí. V rámci projektu Skutečně zdravé školy ,,Hrášek,,, se těšíme na zdravou verzi bramborového salátu. Dobrou chuť.