PŘIROZENÁ RECYKLACE ORGANICKÉHO ODPADU v MŠ

24. 9. 2020
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

V březnu 2020 jsme za sponzorský dar od Služby města Pardubic pořídili elektrický kuchyňský kompostér Gastro GG02 na zpracování gastroodpadu.

Kompostér je neustále zapojený do elektrické sítě a procesy kompostování jsou řízené automaticky (tepelné cykly, promíchávání). Maximální kapacita GG02 je 5,5 kg biologického odpadu denně (zeleniny, ryb, pečiva, masa, rybích kostí a další organických potravin). Při nižší zátěži kompostér automaticky přechází do úsporného režimu.

Organický odpad se po dobu recyklace mění na nestabilní kompost, který je možné smíchat s půdou a využít na její obohacení nebo je možné ho použít k dalšímu zpracování jako organické hnojivo. Kompost je velmi silně koncentrovaný, obsahuje vysokou hladinu salinity a kyselosti. Před jeho použitím je potřebné smíchat ho se zeminou a 3-4 týdny skladovat na suchém místě.

Hygienizovaný substrát využijeme na zahradě mateřské školy jako hnojivo.

 

Zpracovala: Bc. Marcela Šancová

Dne: 24. 9. 2020

PŘIROZENÁ RECYKLACE ORGANICKÉHO ODPADU v MŠ 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací