Prezentace biopotravin aneb třídní farmářské trhy

Farmářské trhy nám byly zrušeny, ale my se myšlenky na podporu biopotravin nevzdali!

Na dnešní den, 2. října jsme si naplánovali 2 vyučovací hodiny, ve kterých se žáci vyššího stupně mohli pochlubit svými zeleninovými nebo ovocnými výpěstky i zpracovanými produkty. Ve třídách si tak v jednotlivých skupinách navzájem pochutnali na klasických i netradičních chuťových lahůdkách od červených ořechů, marmelád až po sirup z hlohu či tymiánu. Nechyběli ani atypické rozměry zeleniny či netradiční odrůdy ovoce, které zůstanou vystaveny celý týden ve foyer školy.

Věříme, že tímto počinem jsme opět podpořili myšlenku zdravého stravování, ukázali, že biopotraviny jsou nejen chutné, ale hlavně zdravé.