Předjaří v MŠ

26. 3. 2021

Předjaří v mateřské škole

Předjaří v naší mateřské škole začalo jako každé jiné. V rámci výuky si děti vyzkoušely zasadit hrášek, pozorovaly jeho klíčení, růst, dozvěděly se, co všechno taková rostlinka potřebuje a odkud se ten chutný hrášek v polévce, kterou dostáváme, vůbec bere.

S malými ekology jsme se rovněž v jarních měsících chtěli zapojit do výzvy „Pěstování microgreens“. Než jsme se však k této výzvě dostali, naše školka byla kvůli COVID 19 uzavřena nejprve ředitelem školy a posléze i nařízením vlády. Projekt se nám proto doposud nepodařilo zrealizovat.

Výuka dětí však probíhá i nadále, a to distančním způsobem. Starší děti plní úkoly zadané paní učitelkou na aktuální témata v domácím prostředí. O svých aktivitách nás informují prostřednictvím zaslaných fotografií. Velmi nás potěšilo, že se děti pouštějí s rodiči i do kulinářských a pěstitelských činností.

Společně s dětmi jsme v očekávání, kdy se epidemiologická situace umoudří a děti se vrátí zpět do škol. Už se těšíme, až budeme moci zasadit opět bylinky a nějakou zeleninu na naše pěstební políčka a konečně se budeme zabývat novým projektem „Pěstování microgreens.

Monika Chylinská

Předjaří v MŠ 1Předjaří v MŠ 1Předjaří v MŠ 1Předjaří v MŠ 1Předjaří v MŠ 1Předjaří v MŠ 1Předjaří v MŠ 1