POZNÁVÁNÍ LUŠTÉNIN

11. 12. 2019
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Ve třídě Mravenců jsou dětem ukazovány luštěniny, ze kterých je vytvořena pomazánka, polévka, hlavní jídlo nebo příloha, kterou v daný den mají. K dispozici je přehledná karta,

na které je celý název suroviny, obrázek a pár hlavních informací. Tyto informace dětem předáváme a tím rozvíjíme jejich znalosti.

Co se dětem ale líbí nejvíce, je to, že mají možnost danou surovinu prozkoumat a podívat se na ni zblízka i ve skutečnosti a ne pouze na obrázku. Kromě kartiček totiž dostáváme vybrané suroviny také v pytlíčku tak, aby dětem byly k dispozici i v hmatatelné podobě.

Během konzumace jídla se děti snaží jednotlivé suroviny rozpoznat a říci jejich název.

Zpracoval: Tomáš Seidel

Dne: 11. 12. 2019

POZNÁVÁNÍ LUŠTÉNIN 1POZNÁVÁNÍ LUŠTÉNIN 1POZNÁVÁNÍ LUŠTÉNIN 1POZNÁVÁNÍ LUŠTÉNIN 1POZNÁVÁNÍ LUŠTÉNIN 1POZNÁVÁNÍ LUŠTÉNIN 1