Pohádka “O veliké řepě“

22. 2. 2024

Pohádku “O veliké řepě“, kterou jsme poznávali s dětmi v rámci týdenního plánu, jsme obohatili o aktivity spojené se zdravým stravováním i Ekoškolou. V rámci přírodovědných aktivit děti prováděly pokusy s červenou řepou a bramborem (otiskovaly zeleninu na ubrousek, obarvovaly vodu), seznámily se s vlastnostmi zeleniny a porovnávaly je. Vybarvily si obrázek obarvenou vodou z řepy. Ochutnávaly vařenou řepu, salát i vodu, do které byla řepa vložena. Červená řepa je jednou z nejoblíbenějších druhů zeleniny na našich zahrádkách, a proto si děti vyzkoušely vyrobit i pomazánku a rovněž okusily, jak chutnají její výhonky (microgreens mikrozelenina).  Existují však i jiné řepy. A tak se děti dozvěděly o cukrové řepě. Uvědomily si význam i škodlivost cukru, sypaly, ochutnávaly, stavěly pyramidu z kostek cukru a nakonec provedly pokus s krystalizací. Rozvíjely obecnou informovanost o tom, jaká je užitková hodnota jednotlivých typu řep.

Pohádka “O veliké řepě“ 1Pohádka “O veliké řepě“ 1Pohádka “O veliké řepě“ 1Pohádka “O veliké řepě“ 1Pohádka “O veliké řepě“ 1Pohádka “O veliké řepě“ 1Pohádka “O veliké řepě“ 1