Podzimní zahrádka

Vlaštovičky odletěly a spolu s nimi se s námi definitivně rozloučilo i léto. Na zahrádkách je ale stále ještě "živo". V našem Zvonečku jsme přes léto nezaháleli a na záhoncích nám dozrává chutná, zdravá zelenina. Máme tu například vlastní rajčátka - červená i oranžová (pro mnohé děti překvapením), či cukety. Zeleninu baštíme ke svačinkám, poskytujeme školkové kuchyni a děti s rodiči mají také možnost sklidit si nějaký ten kousek domů. Vše je čerstvé a naprosto "bio" :). Samozřejmostí je u nás také celoroční bylinkový záhonek a hnedle dvě bylinkové spirály v různých částech zahrady. Petrželka, pažitka a libeček do polévky, máta a meduňka do pitného režimu, dobromysl, tymián, rozmarýn a další zdravé bylinky do různých pokrmů. S dětmi zaléváme, vytrháváme plevel, ochutnáváme, jdeme-li okolo, téměř vždy přivoníme. Také cítíte, jak ta rozmarýnka krásně voní ...?

Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1Podzimní zahrádka 1