Podzimní slavnost v Semínku

25. 10. 2018

Pro rodiče s dětmi byly připraveny tři dílničky.  Na jedné si mohli vyrobit houbu z kaštanu, žaludu a žluté modelíny. Během druhé dílničky si děti vytvořily barevný obrázek pomocí „razítek“ z čerstvé zeleniny a ovoce. Při třetí dílničce si ze zavařovací sklenice udělali lucerničku, kterou si ozdobili korálky a podzimními listy stromů. Lucerničky děti použijí při listopadovém Svatomartinském průvodu, což je další akce, kterou Semínko pro rodiče s dětmi každoročně pořádá.

Na slavnosti nechybělo ani občerstvení, které se vždy „poskládá“ z rozličných dobrot, jež přinesou rodiče. A bylo opravdu z čeho vybírat! Domácí dobroty, v nichž se odrážela nejen sezónnost potravin (dýně, jablka, ořechy atp.), ale při jejich přípravě bylo myšleno i na zdraví. Na stole se tak objevily různé pochoutky připravené z čerstvých surovin, celozrnné mouky, z ovsa, bez lepku či bez cukru, nebo domácí bonbóny z rakytníku. Žádná z oslav se v Semínku neobjede bez hovorů o jídle, vzájemného sdílení receptů a zkušeností s přípravou pokrmů.