Podzimní slavnost

26. 10. 2021

Koncem října jsme na zahradě MŠ uspořádali Podzimní slavnost na oslavu podzimní úrody a podzimních plodin. Akce byla uspořádána za pomocí rodičů, kteří se zapojili nejen do příprav a výzdoby, ale podíleli se i na celkovém pohoštění, které bylo vesměs složeno z podzimních pokrmů. Za školku jsme připravili dýňovou polévku se zázvorem , dýňový nákyp, cuketové zelí, domácí chléb z lněné mouky a na výběr byly pomazánky z červené řepy, dýňová s červenou čočky, hrášková a cuketová s kedlubnou. Rodiče nosili dýňové muffinky, bramborové bochánky, perník z fazolové mouky a další všelijakou škálu nejrůznějších dobrot. K pobavení našim malým podzimním skřítkům a vílám hrála hudba, děti s rodiči si mohli libovolně zasoutěžit, prohlédnout prostory školky, proběhlo také hlasování o nejkreativnější dýňovou lucerničku, které jsme při setmění s dětmi společně rozsvěceli a prostě jsme se celé odpoledne dobře bavili i jedli.