Podzimní práce na školním pozemku

31. 10. 2022

Plyne podzim a to se všichni zahrádkáři na svých zahrádkách chystají na zimu. I žáci naší školy připravují školní pozemek, celou přírodní zahradu k zimnímu spánku. Na školním pozemku pracují všichni žáci. Od dětí mateřské školy, přes žáky ze základní školy prvního i druhého stupně.

Podzimní práce začaly začátkem školního roku sklizní vypěstovaných plodin: mrkve, celeru, petržele, dýní, paprik.... Nejvíce se ale urodilo rajčat a to různých druhů. Po sklizni následovalo hnojení pozemku. Letos jsme použili jiné metody než obvykle-hnojení chlévskou mrvou. Pozemek jsme oseli zeleným hnojením - řeřichou a hořčicí. Na začátku října pěkně pršelo, takže nám zelené hnojení pěkně vzešlo.

Na zarytí těchto rostlin se podíleli hlavně žáci 7. a 9. třídy. Na školním zahradě jsme sklidili zralé ovoce stromků a keřů: jablka, hrušky, švestky, ostružiny. Protože je zatím pěkné počasí chodíme na pozemek dosud a hrabeme spadané listí v okolí školy. Vše odvážíme na kompost.  Práce na pozemku postupně dokončujeme, pozemek si přes zimu odpočine, aby brzy zjara byl nachystaný na jarní práce.