Podzimní "dýňování" s rodiči

Přišel podzim, s ním také období Dušiček a Halloweenu. Proto jsme se rozhodli uspořádat „dýňování“ s rodiči. Odpoledne provázely příběhy o vzniku těchto svátků. Každé z dětí si přineslo svou dýni, kterou společně s rodiči vydlabali. Nakonec jsme všechny dýně vystavili a ukázali ostatním v doprovodu písniček a básniček, které si již děti od začátku školního roku naučily.

Celé odpoledne bylo však spojené s ochutnávkou pokrmů z dýní, které nám připravily naše paní kuchařky. Děti i rodiče měli možnost ochutnat dýňový koláč, dýňový džus, ale také dýňové hranolky. Ke všem těmto pokrmům byly k dispozici recepty, aby mohli vyzkoušet doma. Rodiče nás velmi překvapili tím, že přinesli ochutnat vlastní pokrmy z dýní, které byly velmi nápadité a zajímavé.

Těšíme se na další odpolední setkání :)