Pijeme kohoutkovou vodu

19. 10. 2020
Mateřská škola Veltěže

Život bez vody by na planetě Zemi nebyl. Každý živý organismus ke svému životu potřebuje vodu ať už to jsou rostliny, stromy, živočichové, tak i lidé. Voda je pro nás všechny moc důležitá.

S dětmi ve školce jsme se na začátku školní roku dívaly na animovanou pohádku „O koloběhu vody“ – kapička Evička a kapička Pepíček s babičkou nás provází příběhem o koloběhu vodu a jakým procesem musí kapičky projít, než se z nich stane pitná voda z kohoutku.

Děti i dospělí lidé uspokojují svoji potřebu tekutin pitím, když mají žízeň, ale vůbec si neuvědomujeme, že nedostatek příjmu tekutin vede např. k únavě, bolesti hlavy či dokonce k dehydrataci organismu. Správný přísun tekutin vede k lepšímu předpokladu pro soustřední a výkon.

S dětmi vedeme rozhovor, proč je lepší pít vodu z kohoutku nežli pít nápoje slazené nápoje. Vysvětlujeme dětem, že pití sladkých nápojů může vést ke kažení zoubků či vzniku nadváhy (obezity). Snažíme se děti povzbuzovat a pravidelně upozorňovat na dodržování pitného režimu v průběhu celého dne a jsme pro děti vzorem. Místo slazených nápojů si můžeme do vody z kohoutku přidat různé druhy ovoce (pomeranč, citron, limetka či různé bylinky z naší bylinkové zahrádky), které děti mají moc rády.

Konzumací kohoutkové vody snižujeme množství odpadního plastu a tím přispíváme ke zlepšování životního prostředí.  

Pijeme kohoutkovou vodu 1Pijeme kohoutkovou vodu 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací