Pijeme kohoutkovou vodu

19. 10. 2020

Život bez vody by na planetě Zemi nebyl. Každý živý organismus ke svému životu potřebuje vodu ať už to jsou rostliny, stromy, živočichové, tak i lidé. Voda je pro nás všechny moc důležitá.

S dětmi ve školce jsme se na začátku školní roku dívaly na animovanou pohádku „O koloběhu vody“ – kapička Evička a kapička Pepíček s babičkou nás provází příběhem o koloběhu vodu a jakým procesem musí kapičky projít, než se z nich stane pitná voda z kohoutku.

Děti i dospělí lidé uspokojují svoji potřebu tekutin pitím, když mají žízeň, ale vůbec si neuvědomujeme, že nedostatek příjmu tekutin vede např. k únavě, bolesti hlavy či dokonce k dehydrataci organismu. Správný přísun tekutin vede k lepšímu předpokladu pro soustřední a výkon.

S dětmi vedeme rozhovor, proč je lepší pít vodu z kohoutku nežli pít nápoje slazené nápoje. Vysvětlujeme dětem, že pití sladkých nápojů může vést ke kažení zoubků či vzniku nadváhy (obezity). Snažíme se děti povzbuzovat a pravidelně upozorňovat na dodržování pitného režimu v průběhu celého dne a jsme pro děti vzorem. Místo slazených nápojů si můžeme do vody z kohoutku přidat různé druhy ovoce (pomeranč, citron, limetka či různé bylinky z naší bylinkové zahrádky), které děti mají moc rády.

Konzumací kohoutkové vody snižujeme množství odpadního plastu a tím přispíváme ke zlepšování životního prostředí.

Pijeme kohoutkovou vodu 1Pijeme kohoutkovou vodu 1