Perníčky z perníkové chaloupky

8. 3. 2021
Mateřská škola Česká Kopřivnice

V rámci tématu pohádek jsme s dětmi a Jeníčkem a Mařenkou zabloudili do pohádky O perníkové chaloupce. Děti by také rády ulouply nějaký perníček, proto jsme si napekli naše vlastní. Místo klasické mouky jsme použili mouku pohankovou a oslazení jsme nechali na domácím medu. Děti si vyzkoušely těsto uhníst a rozválet, a poté už zbývalo jen vykrojit do těsta nejrůznější tvary. Připravený plech jsme odnesli do kuchyně paní kuchařce, která nám naše perníčky upekla. Společně jsme si na nich pak pochutnali.