Perníčky z perníkové chaloupky

8. 3. 2021
Mateřská škola Česká Kopřivnice

V rámci tématu pohádek jsme s dětmi a Jeníčkem a Mařenkou zabloudili do pohádky O perníkové chaloupce. Děti by také rády ulouply nějaký perníček, proto jsme si napekli naše vlastní. Místo klasické mouky jsme použili mouku pohankovou a oslazení jsme nechali na domácím medu. Děti si vyzkoušely těsto uhníst a rozválet, a poté už zbývalo jen vykrojit do těsta nejrůznější tvary. Připravený plech jsme odnesli do kuchyně paní kuchařce, která nám naše perníčky upekla. Společně jsme si na nich pak pochutnali.

Perníčky z perníkové chaloupky 1Perníčky z perníkové chaloupky 1Perníčky z perníkové chaloupky 1Perníčky z perníkové chaloupky 1Perníčky z perníkové chaloupky 1Perníčky z perníkové chaloupky 1Perníčky z perníkové chaloupky 1Perníčky z perníkové chaloupky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací