Pečení perníčků

16. 11. 2021
Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice, okres Svitavy

V úterý jsme se opět všichni sešli v naší školní kuchyňce v kroužku Zdravé vařeníčko. Tentokrát byly na programu medové perníčky. Nejdříve se děti rozdělily do čtyř skupinek po třech. Jedna skupinka chlapců a tři skupinky děvčat vyválely medové těsto, které jim den předem připravila paní učitelka Katka Továrková. Následně pomocí vykrajovátek všichni tvořili úžasné vánoční tvary, které skládali na připravené plechy. Pečení již byla hračka. Důležité bylo, pořádně hlídat troubu, aby se náhodou něco nepřipálilo. Vše dopadlo dobře. Plné plechy perníčků již čekají na své zdobitele, kteří se postarají o dokonalý design našich perníčků. O tuto činnost se postarají děvčata z 2. stupně. Tyto voňavé dobroty budou následně k mání na našem školním jarmarku, který se koná 26. 11. na ,,Dvoustovce“. Děti také napekly perníčky pro místní knihovnu, která si ozdobí vánoční stromeček. Již nyní se těšíme na další Zdravé vařeníčko. Tam se děti budou zabývat salátem z červené čočky. Fotky z tohoto kroužku a výsledek práce dětí můžete vidět na facebooku školy.

Mgr. Kateřina Továrková - vedoucí kroužku