Pečení jablečného závinu

10. 12. 2018
Základní škola Slovan Kroměříž

Jak děti ze 2. A ZŠ Slovan Kroměříž pekly s maminkami ve škole jablečný závin

Pečení a vaření není nic jednoduchého. Na Základní škole Slovan se to však učí už i děti na prvním stupni. Žáci 2. A si vyzkoušeli v praxi, jak se peče jablečný závin. Spolu se svými maminkami se zavřeli ve školní kuchyňce, odkud se po celé odpoledne linula úžasná vůně. Nepodcenili samozřejmě ani přípravu. Podle receptu si nachystali potřebné suroviny a nastrouhali jablka, která vypěstovali jejich spolužáci na školním pozemku. Výsledek společného snažení stál za to. Ještě dnes se všem sbíhají sliny, když si vzpomenout, jaká dobrota se jim podařila.