Pečení ČERTÍKŮ ve třídě Motýlků :-)

2. 12. 2022

Děti ve třídě Motýlků si upekly ČERTÍKY z kynutého těsta.

Na stolečku měly děti připravené suroviny a již od samého rána tušily, co nás dneska čeká. Zase si upečou nějakou dobrotu. :-) S využitím kuchyňské váhy jsme s dětmi navážili požadované množstí hladké a hrubé mouky, poté jsme přidali špetku vanilkového cukru se skořicí. Děti si vzájemně pomáhaly, radily se mezi sebou, komunikovaly spolu. Po přidání "tekutých" surovin se děti velmi těšily na míchání a hnětení těsta. Na vále si každé dítě vyváleno 2 "válečky" a nejprve jsme společnými silami "pletli" čertíky, poté již děti zkoušely úplně samy. Menším dětem pomáhali starší kamarádi a tak nám šla práce od ruky. :-) Všechny děti byly z pečení čertíků velmi nadšené, vyskládaly je vedle sebe na velký plech vyložený pečícím papírem a nakonec si je ještě dozdobily rozinkami a potřely rozšlehaným vejcem. Za pomocí paní učitelky si děti odnesly velké pekáče plné čertíků paní kuchařkám do kuchyně. A HURÁ - šup s nimi do trouby! S úspěchem a s velkou radostí na tváři můžeme říci, že se nám ČERTÍCI velmi povedli. :-) Mňam...