Péče o vzniklý sad - Třída Žabiček

Péče o vzniklý sad Třída Žabiček si uvědomuje důležitost návazné péče o ovocný sad, vybudovaný na jaře letošního roku. Po čas léta společně děti a paní učitelky dopřávaly stromům a keřům potřebnou vláhu. Na počátku školního roku bylo nutné vysadit dva ovocné stromy jako náhradu za nepřijaté původně vysázené. A protože se nám velice líbila jedna z ovocných svačin, připravená v naší školní kuchyni, volba padla na stromy hrušeň a švestku. V tomto týdnu péče pokračovala. S blížícím se svátkem Den stromů, který se v naší zemi slaví 20.10. již od roku 1906. Stromy od nás dostaly malý dárek. Každá dětská ruka pracovala a natírala kmen ovocných stromů vápnem, aby byl stromeček připraven čelit nepřízni počasí hlavně v jarním období, ale také zabránil případnému napadení škodlivým hmyzem. Děti se během týdne postupně seznamovaly s projektem Dřevo všemi smysly. Vnímaly důležitost a ochranu stromů na naší planetě. Ale nejen to, hmatem poznávaly strukturu a teplo dřeva, vnímaly vůni dřeva, slyšely zvuk dřeva. Ve své třídě nalézaly stále nové hračky a potřeby, které se ze dřeva vyrábějí. Poznávaly některé stromy a jejich plody. Vyjádřily tak úctu ke stromům, které na jaře zdobí naši krajinu, v létě nám dávají stín, na podzim poskytují potravu všem žijícím tvorům a v zimě nás zahřejí.