Pampeliškový med MŠ Jakubčovice

Naše mateřská školka Jakubčovice se nachází v malebném prostředí, které právě vybízí k tomu, abych tyto dary zdejší přírody patřičně využívali.
Naše okolí zalilo zlato. Zlato v podobě pampelišek. Proč si z toho zlata neudělat zlatou dobrotu, která prospěje našemu zdraví? Pampeliškový med.
Děti byly nadšené. S radostí sbírali květy pampelišek do košíčku. Na zahradě jsme naše bohatství rozprostřeli na plachty, aby si broučci ukrytí v květech, mohli najít nový domov.
Do skleniček jsme pak vrstvili květy pampelišky, citrón a pomeranč a hroznový cukr. Přidali jsme také troškou převařené vody.
Šup s tím na sluníčko na 7 dní a zdravá pochoutka je na světě.
                                                                                            Děti a kolektiv MŠ Jakubčovice.

Pampeliškový med MŠ Jakubčovice 1Pampeliškový med MŠ Jakubčovice 1